‘ब्लड क्यान्सरका कारण अस्पतालको शैय्यामा मृत्युसँग लडिरहेकी छु’

३ चैत्र २०७६, सोमबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
41 Shares


काठमाडौं  –  सिन्धुपाल्चोकस्थित चौतारा साँगाचोकगढी नगरपालिका-८ की रितु तामाङ ब्लड क्यान्सरका कारण पाटन अस्पतालमा उपचाररत छिन्। इर्खुमा माविमा कक्षा ११ अध्ययनरत २१ वर्षीया तामाङ २ महिनाअघि मात्रै ब्लड क्यान्सर भएको थाहा पाएपछि अस्पताल भर्ना भएकी हुन्।तामाङको आर्थिक अवस्था कमजोर भएका कारण उपचारमा समस्या भएको छ।

गाउँमा सामान्य खेतीपाती गरेर गुजारा चलाउने उनको परिवार निम्न आर्थिक अवस्थाको हो। ‘अस्पतालको शैय्यामा मृत्युसँग लडिरहेकी छु’ तामाङले भनिन् ‘कोही कसैले मेरो उपचारमा सहयोग गरे दोस्रो जुनी पाएर बाँच्ने थिएँ।’ उनले आफ्नो परिवारमा कसैको आम्दानी नभएका कारण उपचारमा समस्या भएको गुनासो गरिन। ‘बुवाआमाको रोजगारी छैन्। सामान्य खेती किसानी गरेर घर खर्च जुटाउनु हुन्छ। परिवारमा आम्दानीको स्रोत छैन्’ उनले भनिन।

उपचारमा केही सहज बनाउन अनेरास्ववियू सिन्धुपाल्चोकका संयोजक मिलन लामाले सोमबार १ लाख ४३ हजार ८ सय ५० रुपैयाँ तामाङ हस्तान्तरण गरे। सदरमुकाम चौतारामा तामाङलाई बचाउनका लागि केही दिन अघि घरदैलो गरेर संकलित रकम तामाङलाई हस्तान्तरण गरिएको संयोजक लामाले बताए। सहयोग गर्न चाहनेले ९८१८९७२०३९ मा तामाङलाई सम्पर्क गरेर सहयोग गर्न सकिनेछ। अन्नपूर्ण  पोस्ट

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • भिडियो कन्फरेन्समा बस्यो तिलोत्तमा नगर कार्यपालिकाको बैठक
  • तिलोत्तमाको राहत कोषमा झण्डै ३६ लाख संकलन :राहत वितरणमा हालसम्म…
  • गोर्खाली युवा सशक्तिकरणद्वारा निशुल्क सेनेटाईजर वितरण
  • कोरोना भाइरसको औषधि पत्ता लागेको अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्पको दावी
  • कोरोना भाइरसले साउदी राजपरिवारका १५० जना संक्रमित
  • सामाजिक सञ्जालबाट प्रधानमन्त्रीको मानमर्दन गर्ने दुई जना पक्राउ
  • बेलायती प्रधानमन्त्रीको स्वास्थ्यमा सुधार
  • मानवता हराएको सहर
  • सिरहाका मिर्चैया नगरपालिकामा राहतको बिषयलाई लिएर असन्तुष्ट पक्षले गरे पत्रकार…
  • आजको मौसम :मेघगर्जन, चट्याङ् र हावाहुरीसहित क्षणिक वर्षाको सम्भावना