चापाकोट स्ववियु सभापती डोटेलले मनाए गौशालामा जन्मदीन

६ चैत्र २०७६, बिहीबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


बुटवल । स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियन चापाकोट बहुमुखी क्याम्पसका सभापति सबिन चन्द्र डोटेलले धार्मीक कर्म गरेर जन्म दिन मनाएका छन् । जन्म दिनको उपलक्ष्यमा आज बिहानै देखि पुजा एबम धार्मिक कार्यमा गरेका छन् ।रुपन्देहीको देबदह न पा १० भलुही कामधेनु गौसालामा रहेका साक्षात भगवान लक्ष्मि मानिने गाईको पुजा आर्धाना गरेका छन।गौसालाका गाइलाइ भेलि खुवाउदै गर्दा सबल पाेष्ट सङ्ग कुरा गर्दै भने , पछिल्लो  समय धर्म निरिपेक्ष भइसके पछि धर्म प्रती आस्था बडेता पनि गौ संरक्षणमा राज्यका निकायहरु दारा बेवास्ता गरियो छ । गाई बाट उत्पादित पन्चगब्य द्वारा विभिन्न रोगहरु निको हुने बिज्ञानले समेते प्रमाणित गरेको अबस्थामा पनि नेपालको रास्टृीय जनावर गाइको संरक्षण नहुनु अत्यन्त दु ख दाइ कुरा हो । कामधेनु गो धामका संरक्षक गोब्रती योगि सोमराज को अगुवाइमा ३५० भन्दा बढी गाइहरुको संरक्षण गरिनु प्रसम्सनिय कार्य हो । यसरी नै स्थानीय स्बाथर वाट पनि हामी सबै ब्वस्थापनका निम्ति जागरुक हुनु पर्नेमा जोड दिए

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • प्रदेश २ मा कोरोनाको उपचार निःशुल्क
  • कैलालीमा तस्करको समूहद्वारा हत्या गरिएका प्रहरी जवानको सम्मानसहित अछाममा अन्त्येष्टि
  • एक दिने गहन अभिमुखीकरण कार्यक्रम बुद्धबार बर्दघाट १२ चौपत्तामा सम्पन्न,
  • तिलोत्तमा सहकारीको साधारण सभा सम्पन्न
  • पहिरोमा परेर ज्यान गुमाएकाको परिवारहरुलाई आठ लाख बढी सहयोग
  • कोरोनाको कहरमा पनि कञ्चन जेसिज सामाजिक सेवा र सम्मानमा निरन्तर
  • पहिलो चरणको मदाने सरसफाइ अभियान सकियो, ७ वटै वडामा गरियो…
  • बाल कलाकार जिया भुषाल अभिनित गायक गोपाल खनालको ‘चित्रेदाई’ सार्वजनिक
  • जन्मदिनको खर्च कटाएर बाबा गुमाएका बच्चाहरूलाई युवा नेता भण्डारीले प्रदान…
  • बलात्कारीलाई फासीको सजाय माग गर्दै सडकमा उत्रिए धुर्कोटका युवा