विज्ञप्ति जारी गर्दै अस्पतालका ओपिडी सेवा बन्द नहुने स्पष्ट

८ चैत्र २०७६, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
25 Shares


काठमाडौं – सरकारले देशभरका कुनै पनि अस्पतालको बहिरङ्ग (ओपीडी) सेवा बन्द नहुने जनाएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले विज्ञप्ति जारी गर्दै अस्पतालका ओपिडी सेवा बन्द नहुने स्पष्ट पारेको हो ।यसअघि मन्त्रालयले ५० शैय्या भन्दा माथिका अस्पतालमा अत्यावश्यक बाहेकका सेवा आगामी चैत मसान्तसम्मका लागि बन्द गर्न निर्देशन दिएको थियो ।यसबाट अस्पतालहरुमा ओपीडी सेवा सञ्चालन गर्ने वा नगर्ने विषयमा द्विविधा उत्पन्न भएको भन्दै मन्त्रालयले विज्ञप्ति जारी गरेको हो ।

विज्ञप्तिमा ओपीडी सेवा सञ्चालनमै रहे पनि कोरोना भाइरस संक्रमणको जोखिमलाई ध्यानमा राखी अस्पतालमा भीडभाड कम गर्नका लागि अस्पतालले प्रदान गरिरहेका विस्तारित स्वास्थ्य सेवालाई २ साता बन्द गर्न आग्रह गरिएको छ ।त्यस्तै, मन्त्रालयले अत्यावश्यक बाहेकका शल्यक्रिया र फलोअपका लागि आउने बिरामीलाई २ साताका लागि फलोअपमा नबोलाउन आग्रह गरेको छ ।मन्त्रालयले हरेक अस्पताललाई ज्वरो आएका बिमारीहरुलाई लक्षित गरी फिभर क्लिनिक स्थापना गर्न समेत आग्रह गरेको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • प्रधानमन्त्रीको सम्बोधनमा गगनका प्रश्नै प्रश्न
  • आत्मबलले कोरोनालाई जित्न सकिन्छ : डा. रवीन्द्र पाण्डे
  • कोरोनाको आशंकामा आईसुलेशनमा उपचारको क्रममा मृत्यु भएका बिरामीको रिपार्ट नेगेटिभ
  • जय श्री विश्वकर्मा समाजद्वारा लकडाउनका कारण प्रभावित परिवारलाई खाद्यान्न वितरण
  • जान्नुहाेस्, यी बानीहरू जसले हामीलाई प्रगति गर्नबाट रोक्छ
  • थाहापाउनुहोस्,श्री कृष्णको मृत्यु कसरी भयो ?
  • मौरीकाे मह खाँदा यस्ताे कुरामा फाईदा
  • डब्लूएचओलाई दिइदै आएको सहयोग रोक्ने  ट्रम्पको चेतावनी
  • देशका केही स्थानमा हावाहुरीको पूर्वानुमान
  • चन्द्रमाको फरक रङ स् खगोल शास्त्रका लागि दुर्लभ