१०३ वर्षे वृद्धको बिहे, ६६ वर्ष कान्छीसँग

१२ चैत्र २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
70 Shares


एजेन्सी /सामान्यतया विवाहको उमेर कति होला रु न्युनतम २० वर्षभन्दा माथि । तर हामी कहाँ अधिकाशं मानिसले २५ वर्षको आसपासको उमेरमा मात्र विवाह गर्दै आएका छन् ।यदाकदा कतैकतै ४० वर्षपछि पनि विवाह हुने गरको छ । तर कोहि मानिसले एक शताब्दी भन्दा बढिको उमेरमा पुगेर विवाह गर्ला रु त्यो पनि आफुभन्दा झण्डै ७ दशक कान्छीसँग ।इण्डोनेसियाको साउथ सुलावेसीका निवासी १०३ वर्षका वृद्धले आफुभन्दा ६६ वर्षीय कान्छी महिलासंग विवाह गरेका छन् ।

१०३ वर्षका पुवागं कट्टेले ३७ वर्षीय इण्डो अलंगका साथ विवाह गरेका हुन् । यी दुईको विवाहको तस्बिर सामाजिक सञ्जालमा भाइरल बनेपछि धेरैले यस विवाहका बिषयमा आलोचना गरेका छन् ।स्थानीय सञ्चारका अनुसार पुवांग रिटायर्ड डच कर्नेल हुन् । उनले सन् १९४५–१९४९ को युद्ध लडेका थिए । जतिवेला उनी युद्धमा थिए त्यसबेला उनकी दुलही इण्डो जन्मेकि समेत थिइनन् ।विवाहमा उमेरको फरक त छदै छ, अझ यसमा दाइजोको प्रथा समेत जोडिएको छ । यस विवाहमा बेहुली पक्षले बेहुलाई दाइजो दिएन ।पुवांगले इण्डोसंग विवाह गर्ने बेहुली पक्षलाई करीब ४० हजार रुपैया र एउटा सुनको औंठी दिई विवाह गर्न मनाएका थिए । विवाहपछि नवजोडी पुवांगको निवासमा बस्दै आएका छन् ।-खबरहब बाट 

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • मंगलबारको दिन भगवान गणेशको दर्शन गरि आजको राशिफल हेर्नुहोस
  • आफ्नो नाम जोडिए पछि चापाकोटका मेयरको सक्रियतामा बिबाद टुङ्गियो ।
  • बर्दघाट नगरपालिकालाई नगर प्याव्सनद्दारा २ लाख ५० हजार सहयोग
  •  नवलपरासीको सिमानाकामा आवत जावत भइरहेकोप्रति नेकपा नवलपरासीको गम्भिर ध्यानाकर्षण
  • नवज्योतिले बाड्यो नगरपालिकाको समन्वयमा बिपन्न राहत
  • मुख्यमन्त्रीद्धारा पालिका प्रमुखसंग एकीकृत भिडियो संवाद
  • वालिङ नपाद्वारा राहत वितरण तथा ब्यवस्थापन कार्यविधि पारित
  • हिमचुली बचतद्वारा तीन पालिकालाई सहयोग
  • कोभिड १९ राहत कोषमा १६ लाख १५ हजार ७२५ संकलन
  • शाइन रेसुंगा बैंकद्वारा कोरोना कोषमा साढे २५ लाख