मनकारी घरधनी शेरचन जसले गरे एक महिनाको घरभाडा छुट

१२ चैत्र २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
66 Shares


बुटवल । बुटवलका एकजना घरधनीले कोरोनाको असरका कारण भाडामा बस्ने व्यवसायी पनि मारमा परेको भन्दै एक महिनाको घर भाडा नलिने घोषणा गरेका छन् । बुटवल अमरपथका घरधनी मृगेन्द्र शेरचनले आफ्नो घरका सटर, गोदाम र कोठा भाडामा लिएर व्यवसाय गर्दै आएका सबैलाई चैत महिनाको भाडा नलिने निर्णय गरेका हुन् ।बुटवलको व्यस्त ब्यापारिक केन्द्रमा रहेको उनको घरमा १८ जना व्यवसायीले पसल चलाएका छन् । उनीहरुबाट एक महिनामा पाँच लाख रुपैयाँभन्दा बढी भाडा प्राप्त हुने गरेको शेरचनले बताए ।

कोरोनाको असरले व्यापार नै गर्न पाएका छैनन्, पसल पनि बन्द भएका छन्, यस्तो अवस्थामा कसरी भाडा लिनु रु’ शेरचनले भने, ‘अप्ठेरो अवस्थामा घरधनीले भाडामा बस्नेको पिरमर्का बुझ्नुपर्छ भन्ने सन्देश सबैतिर जाओस् भनेर यो निर्णय गरेको हुं ।’

अप्ठेरो अवस्था लम्बिदै गए अवस्था हेरी अरु महिनाको भाडा पनि नलिने मनस्थिति आफूले बनाएको शेरचनले बताए ।शेरचन बुटवलको तिनाउ एफएमका मालिक पनि हुन् । घरबहाल सरोकार महासंघले कोरोनाका असरका कारण भाडामा बस्ने व्यवसायी मर्कामा परेको भन्दै तीन महिनाको घरभाडा ५० प्रतिशत छुट गर्न माग गरेको थियो । महासंघका केन्द्रीय अध्यक्ष शंकर कोइरालाले बुटवलका घरधनी शेरचनले निर्णय न्यायोचित र सराहनीय भन्दै देशभरका घरधनीले यसलाई अनुसरण गरे बहालमा बस्नेहरुले राहत पाउने बताए

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • साहित्यमा झरको सैद्धान्तिक अवधारणा
  • नेपालको विदेश नीति गम्भिर मोडमा, भारतीय मिडियाहरुको नेपालप्रति खेदजनक प्रस्तुती
  • ओली सरकारले फेरि बढायो इन्धनको मूल्य
  • सार्वजनिक सवारी नचलाउने यातायात व्यवसायी राष्ट्रिय महासंघको निर्णय
  • निजी विद्यालयलाई समेटेर राहत प्याकेज घोषणा गरियोस्
  • कोरोना प्रभावितलाई सहयोग गरी हरियाली बनाउने लक्ष्य सहित फलफूलका बिरुवा…
  • गिरिजा प्रसाद कोइराला फाउण्डेशनले संघ-सस्थाहरु मार्फत निशुल्क शुद्व दुध वितरण…
  • विश्वविद्यालयलाई पार्टीका कार्यकर्ता भर्ती केन्द्र नबनाउन माग गर्दै उपकुलपतिलाई नेविसंघको…
  • रामजी ज्ञवालीको निर्देशनमा छोटो चलचित्र ‘लक डाउन’ सार्वजनिक
  • नेकपा धुर्कोट बस्तुद्वारा शोक सभा