चौधरी फाउन्डेसनले देशभरका अस्पताललाई पिपिई उपलब्ध गराउने

१२ चैत्र २०७६, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
755 Shares


काठमाडौं– चौधरी फाउन्डेसनले स्वास्थ्यकर्मीको सुरक्षा उपकरण उपलब्ध गराउने भएको छ। फाउन्डेसनका अध्यक्ष विनोद चौधरीले ट्वीटर मार्फत सुरक्षा उपकरण उपलब्ध गराएको बताएका हुन्। हाम्रो अहिलेको मुख्य चुनौती र आवश्यकता अस्पताल र क्वारेन्टाइनरआइसोलेसन सेन्टरको जोखिम मूल्यांकन गरी अत्यावश्यक सामग्री उपलब्ध गराउनु हो। सबैभन्दा पहिले स्वास्थ्यकर्मीको सुरक्षा सुनिश्चित गरी सुरक्षा उपकरण उपलब्ध गराउनु आवश्यक थियो। चौधरी फाउन्डेसनले यसमा केही सफलता हासिल गरेको छ,’ उनले भनेका छन्। यस्तै फाउन्डेसनले देशभरका स्वास्थ्यकर्मीलाई पिपीई उपलब्ध गराउने बताएका छन्। ‘आजको आवश्यकता पैसा होइन, यी उपकरणको सहज आपूर्ति हो । उपचारको अभिभारा बोकेका स्वास्थ्यकर्मीको सुरक्षा हो। यसतर्फ हामी अत्यन्तै सजग र संवेदनशील छौं । त्यसैले, आगामी ३ दिनभित्रमा देशभरिका सबै संवेदनशील स्थानमा पीपीईलगायत अन्य सामग्री उपलब्ध गराउने लक्ष्यसाथ अगाडि बढिरहेका छौं,’ उनले भनेका छन्।

यस्तै भेन्टिलेटरको समेत मुलुकभर अभाव रहेको भन्दै आयात गर्नुको विकल्प नरहेको बताएका छन्। उनले त्यसका लागि स्वास्थ्य मन्त्रालयसँग हातेमालो गरेर अघि बढ्ने जनाएका छन्। ‘हाम्रो अर्को चुनौती अक्सिजन जेनेरेटिङ अपरेटर्स र भेन्टिलेटरको हो। मुलुकभर यी उपकरण अभाव छ, आयात गर्नुको विकल्प छैन। सँगै ती उपकरण सञ्चालन गर्न दक्ष जनशक्ति अभाव पनि उत्तिकै छ। त्यसैले दक्ष जनशक्तिको अभिमुखीकरणका लागि सम्बन्धित मन्त्रालय र निकायसँग हातेमालो गर्दै अघि बढ्नेछौं,’ उनले भनेका छन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • आफ्नो नाम जोडिए पछि चापाकोटका मेयरको सक्रियतामा बिबाद टुङ्गियो ।
  • बर्दघाट नगरपालिकालाई नगर प्याव्सनद्दारा २ लाख ५० हजार सहयोग
  •  नवलपरासीको सिमानाकामा आवत जावत भइरहेकोप्रति नेकपा नवलपरासीको गम्भिर ध्यानाकर्षण
  • नवज्योतिले बाड्यो नगरपालिकाको समन्वयमा बिपन्न राहत
  • मुख्यमन्त्रीद्धारा पालिका प्रमुखसंग एकीकृत भिडियो संवाद
  • वालिङ नपाद्वारा राहत वितरण तथा ब्यवस्थापन कार्यविधि पारित
  • हिमचुली बचतद्वारा तीन पालिकालाई सहयोग
  • कोभिड १९ राहत कोषमा १६ लाख १५ हजार ७२५ संकलन
  • शाइन रेसुंगा बैंकद्वारा कोरोना कोषमा साढे २५ लाख
  • तरुण दल बुटवल उपमहानगर समितीद्वारा राहत बितरण