धुर्कोटका ६० अति विपन्न परिवारलाई राहत वितरण

१८ चैत्र २०७६, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
2K Shares


झविन्द्र भण्डारी, गुल्मी चैत्र १८ ।

गुल्मीको धुर्कोट गाउँपालिकाले अति विपन्न परिवारलाई राहत वितरण गरेको छ । मंगलबार गाउँपालिका अध्यक्ष भुपाल पाखरेल र उपाध्यक्ष शिव बहादुर खत्रीले वडा नं. ७ का ६० अति विपन्न परिवारका लागि आवश्यक पर्ने दैनिक उपभोग्य वस्तु प्रति परिवार २५ केजी चामल, ५ केजी आलु, १ पोका तेल, १ केजी नुन लगायतका खाद्यान्न वितरण गर्नुभएको हो ।

राहत वितरण गर्दै अध्यक्ष पोखरेलले कोरोना भाइरसको प्रभावले आफ्नो दैनिकी चलाउन मुस्किल परेका अपाङ्ग, एकल महिला तथा आयस्रोत केही नभएका अति विपन्न परिवारलाई पहिलो चरणमा राहत वितरण गरिएको वताउनुभयो । गाउँपालिकाले विपन्न परिवारको वर्ग पहिचान गरेको भन्दै अध्यक्ष पोखरेलले प्रत्येक वडामा पहिलो चरणमा अति विपन्न र दोस्रो चरणमा अन्य विपन्नलाई राहात वितरण गर्ने वताउनुभयो । त्यस्तै उपाध्यक्ष शिव बहादुर खत्रीले गाउँपालिकाले विपद व्यवस्थापन तथा रहात कोष मार्फत प्रत्येक वडामा राहत वितरण गरिने भन्दै ७ नं. वडा वाट सुरु भएको राहत वितरण प्रत्येक वडामा सञ्चालन गर्न राहत कोषमा सबैलाई सहयोग गर्न आग्रह गर्नुभयो ।

राहत पाएपछी दैनिकी चलाउन अफ्ठ्यारो परेका अति विपन्न परिवारहरु खुसी भएका छन । राहत वितरण कार्यक्रममा प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत काशीराम पन्थी, वडा नं. ७ का वडा अध्यक्ष हिम प्रसाद पन्थी लगायत विभिन्न क्षेत्रका व्यक्तित्वहरुको उपस्थिती रहेको थियो । गाउँपाकिकाले केही दिन पहिला गरेको अपिलबाट हालसम्म गाउँपालिकाको विपद व्यवस्थापन तथा राहत कोषमा ५ लाख भन्दा वढी रकम तथा खाद्यान्न सामाग्री समेत संकलन भइसकेको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • बन्दबन्दीको समयमा ईट्टा उद्योगका मजदुरहरुलाई खाद्यान्न वितरण
  • कपिलबस्तुमा प्रदेश सांसद द्वारा भक्तजन प्रतिक्षलयको शिलन्यास !
  • शिव माविले पुर्यायो विद्यार्थीका घरआँगनमै पुस्तक
  • सिसहनियाँ उद्योग बाणिज्य संघको सरकारको पछिल्लो निर्णयले ध्यानाकर्षण
  • राजनिती छबी बनाउन राहत बितरण गरेको छैन: अभियान्ता चौधरी
  • समाजबादी सरकारको शैक्षिक व्यापारिकरण
  • नेपाल रेडक्रस सोसाइटी पञ्चनगर उपशाखाद्धारा रक्तदान सम्पन्न
  • कालिगण्डकी गाउँपालिकामा १८ वर्षिय पुरुष कोरोना संक्रमित
  • रूकुममा वडाध्यक्षको नेतृत्वमा प्रहरी चौकी तोडफोड
  • गाउँ फर्केका युवालाई लघुवित्त बैंकबाट पूँजी दिलाउन सुझाव