श्री सत्य साई केन्द्रले निशुल्क खाना खुवायो

१० जेष्ठ २०७७, शनिबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया
142 Shares


भैरहवा, १० जेठ ।  विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) का कारण नेपाल सरकारले लकडाउन गरेको दुई महिना पुरा भइसक्यो । लकडाउन घोषणा भएपछि त्यसलाई पालना गर्दै नागरिक घरमै बसिरहेका छन् । लकडाउनको प्रत्यक्ष मारमा विपन्न नागरिक परेका छन् । त्यस्तै बिरामी भएपछि लकडाउनमा पनि अस्पताल पुग्नुपर्ने बाध्यता छ । अहिले अस्पताल वरपरका होटल पनि बन्द छन् तथा अस्पतालले सञ्चालन गर्ने क्यान्टिनले सबैलाई खाना पुग्दैन । जसका कारण विरामी र विरामी कुरुवालाई खान समस्या भइरहेको छ । यही समस्यलाई मध्यनजर गर्दै श्री सत्य साई केन्द्र मेउडिहवा, भैरहवा अस्पताल परिसरमा निःशुल्क खाना खुवाउने अभियानमा लागेको छ ।

वैशाख १५ गतेदेखि भैरहवास्थित युनिभर्सल मेडिकल कलेज (युसीएमएस) मा सुरु गरिएको खाना खुवाउने कार्यक्रममा हालसम्म ६ हजार बढीलाई खाना खुवाइएको श्री सत्य साई केन्द्र मेउडिहवाका अध्यक्ष चन्द्रिका लामाले बताइन् । अस्पतालमा विभिन्न ठाउँबाट आउने विरामीहरुलाई खाना खाने समस्या नहोस् भन्ने उद्देश्यले निःशुल्क खाना खुवाइएको उनले बताइन् । खासगरी अस्पतालमा आउने विरामी तथा विरामी कुरुवालाई लक्षित गर्दै खाने खुवाइएको र आगामी दिनमा पनि निरन्तरता दिइने उनको भनाइ छ । हालसम्म युसिएमएसमा १४ पटक खाना खुवाइसकिएको श्री सत्य साई केन्द्र मेउडिहवाका शिक्षा संयोजक कमल श्रेष्ठले बताए । बिरामी तथा बिरामी कुरुवालाई खाना खुवाउने श्री सत्य साई केन्द्रको अभियान प्रशंसनीय रहेको सामाजिक अभियन्ता प्रख्यात बञ्जाडे बताउँछन् ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

ताजा समाचार

  • नेविसंघ महामन्त्री युवराज पाण्डेयले मागे गृहमन्त्री बादलको राजीनामा
  • उद्योग बाणिज्य संघले आफ्ना सदस्य ब्यबसायीहरुको नि:शुल्क कोरोना विमा गर्ने
  • भीरकोट नगरपालिकामा २८ हप्ते आईपिएम कृषक पाठशाला सम्पन्न
  • मिडिया मैत्री बजेट आएन
  • मुलुकमा बढ्दै गईरहेको जातीय बिभेद बिरुद्ध धकधईका युवा
  • अस्पतालको लापरबाहीले सिरहामा एक महिलाको ज्यान गयो
  • कञ्चनमा निर्माणाधिन स्थलमा शौचालय नहुदा कामदारहरु खुल्ला दिसा गर्न बाध्य
  • बजेटले संस्थागत शिक्षालयलाई उपेक्षा गर्याे : शिक्षाविद
  • दोश्रो राष्ट्रिय महिला अधिकार दिवसको अवसरमा मन्त्रीद्धारा शुभकामना व्यक्त
  • रुकुम र देवदह घटनाको छानवीन गर्न समाजवादीको माग