अमेरिकामा पछिल्लो २४ घण्टामा अहिलेसम्मकै कम मृत्यु

१३ जेष्ठ २०७७, मंगलवार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


काठमाडौं । कोरोना भाइरस कोभिड–१९ ले अमेरिकामा महामारीको रुप लिएपछि कै पछिल्लो २४ घण्टामा सबैभन्दा कमको मृत्यु भएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा अमेरिकामा ५०४ जनाको मृत्यु भएको छ । अघिल्लो २४ घण्टामा मृत्यु हुनेको संख्या ६१७ जनाको मृत्यु भएको थियो । अघिल्लो २४ घण्टाको तुलनामा पछिल्लो २४ घण्टामा ११३ जना कमको मृत्यु भएको छ । अमेरिकामा क्रमशः मृत्यु हुनेको संख्या कम हुँदै गएको छ । महामारी तीव्र रुपमा फैलिएका बेला अमेरिकामा २५ सयभन्दा धेरैको दैनिक ज्यान जाने गरेको थियो । न्युयोर्क सहरमा मात्रै दैनिक हजार जनासम्म मृत्यु हुने गरेको थियो । अहिले उक्त सहरमा मृत्यु सयभन्दा कममा झरीसकेको छ । अमेरिकामा कोराना संक्रमण र मृत्यु दरमा कमी आए पनि नियन्त्रणमा भने आएको छैन ।

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले अमेरिकामा कोरोना संक्रमण तिव्र गतिमा नियन्त्रण भइरहे पनि केही क्षेत्रमा भने संक्रमणको उत्तिकै खतरा रहेको बताएका छन् । उनले अब लकडाउनमा छुट दिँदै पुरानै अवस्थामा फर्किनु पर्ने बताउँदै आएका छन् । उनले सुरु देखि नै राज्य सरकारहरुलाई लकडाउन नगर्न दबाब दिँदै आएका थिए । तर उक्त अधिकार आफूसँग सुरक्षित रहेका कारण राज्य सरकारहरुले नागरिकलाई अपिल गर्दै सामाजिक दूरी कायम गर्न घरमै बस्न आग्रह गर्दै आएका थिए ।अमेरिकामा तत्काल बन्द उद्योग कलकारखाना तथा व्यावसाय खोल्न आग्रह गर्दै दैनिक प्रदर्शन हुँदै आएको छ ।अमेरिका विश्वमै सबैभन्दा धेरै कोरोना संक्रमित देश हो । यहाँ हालसम्म १७ लाख ६ हजार १५७ जनामा संक्रमण देखिसकेको छ ।पछिल्लो २४ घण्टामा अमेरिकामा १९ हजार ७२१ नयाँ संक्रमित थपिएका छन् । पछिल्लो २४ घण्टामा ८८ हजार २८७ संक्रमित थपिँदा अमेरिकामा १९ हजार ७२१ नयाँ संक्रमितको पहिचान भएको हो ।@barakhari

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • आँखा रोगबाट ग्रसित ११ वर्षिय सदाय परिवारका नेहा लाई आर्थिक…
  • कपिलवस्तुमा बिद्युत प्राधिकरणको जिप खोलाले बगायो १ को मृत्यु २…
  • ३५ केजी चरेस सहित २ महिला पक्राउ ।
  • नेपाली कांग्रेसद्धारा वडा कार्यालयमा ज्ञापन पत्र प्रतिपक्षीदललाई बेवास्ता गरेको कांग्रेसको…
  • स्वास्थ्य कार्यक्रमको वार्षिक समीक्षा सम्पन्न
  • वडा विभाजनको माग गर्दै वडाबासीले हस्ताक्षर बुझाए
  • मुखिया परिवारको सारथि बन्यो : घरघरमा हामी अभियान, नगद र…
  • १० बर्ष नपुग्दै भत्कियाे  सहिद क. हुमानन्द बन्जाडेकाे स्मृति प्रतिक्षालय 
  • देउखुरीमा पनि मसिनो हाईब्रिड धानको उत्पादन सुरु किसान परियोजना कृषकका…
  • पहिरोका कारण बुटवल तानसेन सडक खण्ड एक तर्फी खुल्ला