विशाल बहुउद्देश्यीयद्धारा कृषि उत्पादन र खरीद विक्री केन्द्र स्थापना गर्ने

२८ जेष्ठ २०७७, बुधबार ०   बिचार / प्रतिक्रिया


 

प्रकाश न्यौपाने

जेष्ठ २८ ।

नवलपरासी । बर्दघाटमा रहेको विशाल बहुउद्देश्यीय सहकारीले कृषि उत्पादन र खरीद विक्री गर्ने भएको छ । कृषि उत्पादनको लागी बर्दघाट ९ मा रहेको ४५ कठ्ठा जमिन ५ वर्षका लागी  लिजमा लिएर तरकारी खेति उत्पादनका लागी फिल्ड तयार गर्ने काम अहीले चलिरहेको विशाल बहुउद्देश्यीय सहकारी संस्थाका अध्यक्ष विनोद खनालले बताउनु भयो । उहाका भन्नुहुन्छ -ॅ अहीले कृषि उत्पादनमा सुरुवाद गरी यसलाई विस्तार गर्दै दुग्ध व्यवसाय र कृषि खरीद बिक्रि केन्द्रको रुपमा अगाडि बढाइने छ । हरेक शेयर सदस्यले आफ्नो घरमा गरेका उत्पादनहरुलाई बजारसम्म पुर्‍याउने काम सहकारी मार्फत गर्ने र शेयर सदस्यहरुलाई कृषि उत्पादन र बजारीकरणमा जोड्ने रणनितिका साथ अगाडि बढेका छौं ।’

प्रदेश नम्बर ५ अन्तगत रहेको भुमी व्यवस्था, कृर्षि तथा सहकारी मन्त्रालय र विशाल सहकारीको संयुक्त लागानीमा कृषि उत्पादन गर्ने लागीएको हो । जसको अनुमानित लागत ३५ लाख २७ हजार ३ सय २५ रहेको छ । जस मध्य प्रदेश ५ अन्तगत रहेको भुमी व्यवस्था, कृर्षि तथा सहकारी मन्त्रालयले ५० प्रतिसत हुन आयने रकम अनुदान स्वरुप सहकारीलाई दिने छ । भने बाकि ५० प्रतिशत रकम विशाल सहकारीले नै लगानी गर्ने खनालले बताउनु भयो । प्रदेश सरकारसंग २०७७ बैशाख ३ गते संम्झौता भइ फिल्ड तयारी गर्ने काम चलिरहेको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रियाताजा समाचार

  • बुटवलको कोरोना अस्पतालमा एक संक्रमित पुरुषको मृत्यु
  • नेपाल स्पेन समाज कोष्टाब्लान्काद्धारा ढोरपाटनका बाढी पहिरो पिडितलाई राहत सामग्री…
  • वालिङको बातावारण सुहाउदो उद्यमशीलताको प्रवद्र्धन गरौं, दीगो आर्थिक बिकास सम्भव…
  • टिभिएस दसैंको आशा योजना अन्तर्गत मदन पोख्रेल खत्रीले जिते अपाचे…
  • पत्रकार भुवन केसी अर्थमन्त्री पौडेलको प्रेस सल्लाहकारमा नियुक्त
  • मुख्यमन्त्री शाहीविरुद्धको अविश्वासको प्रस्ताव बहुमतले अस्वीकृत
  • स्याङ्जाका पहिरो पीडितलाई युरोपका नेपालीले गरे साढे ५ लाख आर्थिक…
  • जि पि कोइराला फाउण्डेशन अमेरिकाले २९ औं पटक निशुल्क दुग्धजन्य…
  • कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या आठ सय नाघ्यो
  • गायिका निरुशा भट्टराईको गीत सार्वजनिक